Office 365 / Bulut Bilişim Ankara

Microsoft Bulut Teknolojisi günümüz teknolojisinde çok sık kullanılır oldu. BT dergilerinde, bloglarda ve diğer teknoloji haber veya teknoloji kelimesi geçen her yerde karşımıza çıkmakta.

Network diagramlarında internet’i simgelemek için kullanılan bulut resminden yola çıkarak adı konulan “Bulut Bilişim” kavramı, herhangi bir uygulamanın internet üzerinden online olarak çalışmasıdır. En büyük özelliği, kullanıcıların herhangi bir kurulum yapmasına ve standart yazılımlardaki gibi BT altyapı teknolojilerine fazla yatırım yapmasına gerek olmaması. Bulut Bilişim yönteminde tüm kaynaklar ve hizmetler “kullandıkça öde” modeliyle işletmelere sağlanır. Microsoft’un Ocak 2010′da piyasaya sürdüğü “Microsoft Azure” isimli online işletim sistemi “Bulut Bilişim” teknolojisinin en güzel ve iyi örneklerinden biridir.

 

Bulut Nedir?
Online platformlarda, her hangi bir kuruluma gerek kalmadan web tabanlı uygulamalar ile müşterilere yazılım ve işlemsel kaynaklarını sunan yeni bir teknolojidir.

Peki Bulut Ne Değildir?
Internette online olarak çeşitli dataları saklayamadığımız veya herhangi bir web uygulamasında bilgileri depolayamadığımız ve gerektiğinde data geri dönüşümünün sağlamadığı işlemler Bulut Bilişim’e veya bulut hesaplama olarak kabul edilmemektedir, yani bulut teknolojisi bir API değildir.

Yeni Bulut Bilişim uygulamalarının en önemli özellikeri şunlardır:

  1. Local’deki datalarla senkronizasyon özelliğine sahip.
  2. Platform ve cihazlardan bağımlılığı yoktur. Herhangi bir bağımlılığı yoktur, her platform ve cihazda çalışabiliyor.
  3. İnternet bağlantısı olmadan da çalışabilir.
  4. Güvenlik ve kişiye özel güvenlik ayarları. Adminin izin verdiği yetkilerle buluttaki veriler paylaşılabilir.
  5. Sınırsız kullanıcı erişim sağlayabilir.

 

Günümüzdeki yazılımlar hem çok pahalı ve karmaşık, hem de yazılımın yanısıra bizlere server donanımı, kesintisiz güç, veri depolama, veri backup, network(ağ), işletim sistemi gibi konularda birçok ek maliyet getiriyor. Önemli ölçüde iş gücü ve mali kaynak isteyen bu ek yüklerle uğraşmanız anlamsız olur. Sizler sadece operasyonel ve günlük kiralama işlevlerine odaklanın. Geri kalan tüm bilişim teknolojisi ile ilgili çalışmaları onlara bırakın. Alınan hizmet sadece yazılımla kalmayıp; donanım, sanal sunucu barındırma, depolama, yedekleme, network hizmetleri, işletim sistemi, load balancing, kesintisiz enerji, gibi birçok hizmeti de kapsamaktadır. Sadece yıllık belli bir ücret ödeyerek karmaşık bilişim deryasında boğulmak yerine her yerden kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve işlerinizi yürütebileceğiniz bulutu seçin.

Aşağıdaki formu doldurun hemen sizinle iletişime geçelim !
Ankara merkezli firmamız Ankara'nın her bölgesinde faaliyet göstermektedir.

Demo Talep Edin !