Ağ Güvenliği Çözümleri Ankara

Ne tür önlemler alırsanız alın, yeni çıkan teknolojiler karşısında bu önlemlerin tekrar gözden geçirilmesi ve yenilenmesi gerekir. Bu yüzden networkünüzün emniyeti satın alınan cihaz veya programlara değil, oluşturacağınız “Network Güvenlik Politikasına” bağlıdır. Firmamız kurumsal olarak bu tür politikaların oluşturulabilmesi için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Firewall Ürünleri

Bir networkün dış dünya ile bağlantısı router cihazları üzerinden yapılmaktadır. Bu yüzden, kötü niyetli saldırılara karşı önlem alınacak ilk nokta dış dünya ile bağlantıyı gerçekleştiren bu cihazlardır. Bazı cihazlar network güvenliğini sağlayıcı firewall imkanları içermektedir. Firmamız router tabanlı firewall cihazlarının satışını yaptığı gibi, bunların müşteri ihtiyaçları doğrultusunda konfigürasyonunda da son derece tecrübelidir.

Virtual Private Network (VPN) Çözümleri

Internet kullanımının yaygınlığı ister istemez yaşam şeklimizi değiştirdi. İş yaparken daha önce kullandığımız metodların çoğu artık Internet’e taşındı. Kurumlar artık ulusal ya da uluslar arası çapta “kapalı devre” network bağlantılarından vazgeçip daha hesaplı bir taşıyıcı ortamı olan halka açık Internet’i nasıl değerlendirebileceğini araştırmaya başladı.

İletişimin sağlanması için kaçınılmaz hale gelen Internet üzerinden haberleşmenin tek sakıncası ise güvenlik. Güvenlik gerek transfer edilen bilgilerin gizliliği gerekse kurumsal ortama yabancıların erişememesi açısından önemli. Günümüzde bu güvenlik VPN sayesinde mümkün kılınmaktadır. VPN sayesinde iki uç arasında geçen konuşmalar halka açık Internet ortamı üzerinden şifreli olarak taşınmaktadır.

InVPN (sanal özel ağ) kullanıcıların merkez -ofis merkez-gezici kullanıcı arasında internet üzerinden bir köprü oluşturarak dosya ve yazıcı paylaşımı, veri tabanına ya da muhasebe kayıtlarına bilgi girişleri ya da erişimi gibi uygulamaları güvenli olarak çalıştırmaları amacıyla oluşturulur.

ISP tarafından sağlanan MPLS teknolojisinin uygulandığı Sanal Ağ hizmeti sayesinde şirketinizin yurt çapındaki tüm birim ve şubeleriyle hatta iş ortaklarınızla en uygun, ekonomik ve güvenli şekilde iletişim kurabilirsiniz. Aynı anda ağınızdaki tüm bilgisayarlar ile veri alışverişinde bulunarak ayrıca ödediğiniz iletişim masraflarından kurtulur, şirket işlerinizi daha hızlı ve MPLS-VPN aracılığı ile daha güvenli yürütürsünüz. İsterseniz merkeze ınternet çıkışı sağlayarak, coğrafi uzaklıktaki birim ve şubeleriniz dahil tüm kullanıcılar ile bu çıkışı paylaşır, böylece daha fazla kullanım imkanı ve daha ekonomik ınternet erişimi sağlamış olursunuz. Merkeze bağlanan uzak noktalar için sehirlerarası telefon ücreti ödemek yerine, daha ekonomik bir şekilde iletişim ihtiyaçlarını karşılarsınız.

VPN / VN Bağlantı Şeması

ISP Omurgası Üzerinden Sanal Ağ:

Merkez ve şubelerin birbirine bağlanması için ISP’nin yurt genelinde yaygın olan network’u kullanılır. Bunun için her bölgedeki şubeniz ve ISP ‘nın o bölgedeki en yakın POP noktası arasında kiralık hat ile Sanal ağ bağlantısı yapılır. Yerel ağların birbirlerine bağlantısı ise uygun data cihazları (Modem, Router) ve IP tünelleri kullanılarak güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Böylece Internet üzerindeki diğer kullanıcılar sizin firma ağınıza erişemezler.Bu model özellikle VN’e bağlanacak uçlar (şube) farklı şehirlerde ise oldukça avantajlı ve ekonomik olmaktadır. VN’e bağlanacak her şube ucuna önce kiralık data hattı çekilir. VN’de yer alacak uç sayısına göre VN’de merkez seçilir. Buna göre merkeze çekilecek data hattının ve şubelere çekilecek hatların kapasiteleri belirlenir. Örneğin bir merkez noktamız ve iki adet şubemiz var ise ve şubelere 64 K’lık hat kapasitesi isteniyorsa, merkez noktaya çekilecek hattın kapasitesi, 2*64K = 128K seçilerek ,Türk Telekom’dan bu şekilde hat başvurusu ve devre tahsisi yapılacaktır. Bu yapı hazırlandıktan sonra uygun cihazlarla kurulum ve konfigurasyon yapılarak firma VN’i hazır hale gelmiş olur. Bulunduğunuz nokta ile ISP nin POP ‘u şehir içi mesafesinde olduğu için Türk Telekom’a ödenecek hat kiraları şehir içi ücreti olacağından maliyet düşecektir.  İstenirse merkeze internet çıkışı sağlayarak, şubeleriniz dahil tüm kullanıcılarınızla bu çıkışı paylaşır, böylece daha fazla kullanım imkanı ve daha ekonomik internet erişimi sağlamış olursunuz.

VN ile Neler Yapılabilir ?

 

 • Firmanızın birbirinden uzakta bulunan yerel ağlarını güvenli ve size özel bir ağ üzerinde birleştirerek, şubeleriniz firma merkezine ulaşarak, iş akışını bu ağ üzerinde kolayca gerçekleştirebilir.
 • Firma içi sanal özel ağında kurulacak bir web server ile firma iş akışını web tabanlı hale getirmek ve iş akışını ekonomik, kolay ve hızlı gerçekleştirmek mümkündür.
 • Firma içi mail sunucu ile yerel ve uzak tüm firma ofislerinde bulunan kullanıcılara bir e-mail hesabı açarak haberleşmelerin e-mail ile yaptırılması mümkündür.
 • Firma içi FTP sunucusu ile yerel ve uzak tüm firma ofislerinde bulunan çalışanların bilgi kaynaklarına ortak bir noktadan daha hızlı faydalanabilmelerinin yanı sıra, bazı programlara da FTP sunucu üzerinden ulaşarak bilgisayarlarına kurabilmektedirler.
 • Firma içi database sunucuları ile veritabanı uygulamalarınızın tüm ofisleriniz tarafından aynı ağüzerinde kullanımı mümkündür. Bu imkan ile ERP, SAP gibi uygulamalarınız bölgesel değil, tüm firma çapında kullanıma sunulabilecektir. ıstenirse bu uygulamalar yine tüm firma çapında kullanıma sunulmuş şekilde web tabanlı hale getirilerek daha kolay ve hızlı şekilde işletilebilirler.
 • Firmanın merkez ve uzak ofisleri arasında uygun cihazlar kullanılarak VoIP (Voice over IP – IP üzerinden ses) tekniği ile mevcut data hatlarınız kullanılarak ses/fax iletimi mümkün olmaktadır. VoIP ile ekstra ücret ödemeden data hatlarınız üzerinden mevcut telefon santrallerinizi kullanarak uzak ofislerinizi dahili hattan arayıp telefon/fax görüşmesi yapabilmek mümkündür.
 • Böylece telefon/fax maliyetleriniz VN yatırımınız üzerine ek bir yük getirmeden aktarılabilir. Bu imkan ile yatırımlarınızın giderleri düşer.örneğin Ankara ofisinizden, ıstanbul ofisini arayarak ıstanbul içerisindeki herhangi bir telefon numarasıyla şehir içi ücret ödeyerek görüşmek mümkündür.Tabiki merkez ve şubeler arasında ses/fax iletimi ücretsiz olacaktır.

Tüm bu işlevleri VN uygulamalarının tercih edilmesinde önemli role sahiptir

Virüs Koruması

Acı ama gerçek. Bilgisayar virüsleri artık hayatın bir parçası oldu ve aynen insan sağlığında olduğu gibi, önlem almak ancak virüse yakalandıktan sonra aklımıza geliyor. Bilgisayar virüsü bir işletmenin çalışmasını ciddi ölçüde engeller. Hem zaman, hem de para kaybına sebep olur. Daha da kötüsü yerine konamayan bilgilerdir.

Virüs bilgisayarlara çok çeşitli yollardan bulaşabilmektedir. Bunlar arasında en yaygın olanı da artık hayatımızın vazgeçilmez parçası olan e-mail ile bulaşanlarıdır. E-mail olmadan bir hayat düşünülemeyeceğine göre tek çare virüslere karşı önlem almaktır.

Zaman içerisinde yeni virüsler üretildiğinden, çok hızlı çalışan bir ekibin de surekli olarak yeni üretilen virüslere karşı korunma ve iyileştirme yöntemleri geliştirmesi gerekmektedir.

Firmamız sürekli virüs koruması için çeşitli yazılım ve donanım ürünleri pazarlamakta, bunların kurulumlarını yapmaktadır. Bu ürünler abonelik şartları altında güncellenmekte, yeni çıkan virüslere karşı önlemleri de hizmetinize sunmaktadır.

Sertifikalı mühendislerimizin hazırladığı Kurumsal Güvenlik Çözümleri her kurumun kendi yapısına özel çözümlerdir. Uçtan-uca güvenlik çözümü ile sunduğumuz hizmetler; çözümün tesis edilmesi, izlenmesi, açıkların ve tehditlerin belirlenmesi, raporlanması, önlemlerinin alınması, zamanında müdahale edilmesidir.

Kurumsal Bilgi Güvenliği Çözümleri İçerisinde Yer Alan Ürünler:

 

 • CheckPoint
 • Cisco
 • Internet Security Systems
 • Juniper / Netscreen
 • AVG Antivirüs
 • TrendMicro
 • McAffee
 • Symantec

Aşağıdaki formu doldurun hemen sizinle iletişime geçelim !
Ankara merkezli firmamız Ankara'nın her bölgesinde faaliyet göstermektedir.

Demo Talep Edin !